| Pitic a întrebat:

Hei, am o problema cu catelusul meu, se ineaca tot timpul, (tuseste), vomita si resira ff greu.
Oare ce are thinking
o fi racit?
Nu am timp sa merg cu el la veterinar am un program foarte incarcat.
Spuneti-mi voi ce sa fac.

4 răspunsuri:
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Asta este o problema medicala iar fara sa fie vazut si diagnosticat de un doctor LA VETERINAR nu iti poti da seama de ce are. Si in ori ce caz tot va trebui sa te duci la veterinar sa ii iei medicamente pentru ca este foarte posibil sa fi racit sau sa fi facut o infectie pulmonara. Daca tii cu adevarat la catelul tau trebuie sa iti faci timp pentru el sau il lasi sa supere si sa moara in chinuri ca pe un amarat pe care nu are cine sa-l ajute. Dca nu-ti vei face timp pentru el in starea in care ai spus ca e nu mai are mult timp si te vei simti vinovata pentru pierderea lui, si asa e vina ta ca ai stat cu el pana i sa agravat boala asa de tare s-ar putea sa nu mai aiba nici veterinarul ce sa-i faca. Dca stiai ca ai un program asa de incarcat nu trebuia sa iti iei un animal de care nu poti avea grija, acum catelul acela sufera din cauza neglijentei tale. Este pacat sa lasi un catel nevinovat sa moara asa...imi vina sa si plang mai ales ca iubesc animalele foarte mult si am 14 ani si ma ocup in totalitate de pisica mea si ii asigur mereu toate cele necesare( si noi elevii avem destule pe cap asa ca nu vreau sa aud ca noi nu avem cine stie ce de facut).

| miruna013 a răspuns:

Fa-ti timp si du-l veterinar, urgent! de aia ti-ai luat caine ca sa ai grija de el si decat sa iti moara catelul mai bine iti scoti ceva din program pentru a-l duce la veterinar

| TDGMeebu a răspuns:

Fa`ti timp pentru el! Poate sa aiba parvoviroza si daca are si nu este tratat poate sa moara! Daca este vaccinat, mai bine! Dar tu daca zici ca nu ai timp sa-l duci la veterinar poate nu este vaccinat. Fa`ti timp si du`te cat mai repede cu el la veterinar! straight face

| Sinedd a răspuns:

Nu ai timp? Atunci, fa-ti timp. Daca iti pasa asa de mult de catelul tau, du-te la veterinar. Iar utilizatorii nu au de unde sa stiu ce are catelul tau doar din explicatii trebuie sa-l vedem. Explicatiile nu rezolva nimic! Si eu am pisica, a avut viermi, am fost cu ea la veterinar. Mi-am facut timp.