| Corina19 a întrebat:

Hei! Am un catelus lup de rasa, are aproape 2 luni si inainte cu o zi sa i fac vaccinul, nu manca, iar acum ca i l-am facut, tot nu mananca. Ii dau fortat mancare. Stie cineva ceva? Ce pot sa-i fac?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa il duci la medicul veterinar, acolo il vor consulta doctorii, si vor da tratamentul adecvat.Ar trebuii sa il duci urgent la medic sa nu se agraveze situatia.

| 8623 a răspuns:

Poate fi otravit! Ce alte simptome mai are? Incearca sa-l scoti afara si daca va manca iarba cel mai probabil asta e.Sau s-ar putea sa ii fi dat si prea multa mancare si sa nu mai aiba pofta de mancare.Nu ii mai da fortat.Du-l la veterinar si poate se va vindeca. Poate fi ceva banal.Multa sanatate catelusului tau!

| Cipric?? a răspuns:

Aici nu o sa găseşti răspunsul.
Du-te cât mai repede la medicul veterinar si spune-i exact de când nu mănâncă. De acolo o să primeşti un răspuns sigur şi concret, nu pe auzite, chiar dacă dai câțiva bani pentru consultație sau altele. Sau poate depinde ce mâncare-i dai, poase s-a plictisit de ea, sunt câini mofturoşi. Dar după parerea mea cel mai bine e să mergi cu el la veterinar. O zi faină!