| LarisaBombonica a întrebat:

Hei! Am un motan de 5-6 luni. In ultimile zile am observat ca pisica-mama nu mai sta cu el, maraie cand il vede, iar odata era sa il si muste! Va rog, de ce se comporta pisica-mama asa?

Răspuns Câştigător
| AnneSiAtat a răspuns:

Bună (:
la 5-6 luni, pisoiul nu prea mai este pisoi, este deja un fel de pisică-adolescent laughing. însă poate el încă vrea să fie în permanenţă cu mama lui, aşa că face exact ca un copil mic. cu toţii când am fost duşi la grădiniţă nu voiam, voiam să stăm cu mama acasă, nu? aşa simte şi el, iar mama lui vrea să-l facă să înţeleagă că nu trebuie să depindă de ea de-acum în colo. trebuie să-şi reamintească tot ce l-a învăţat şi să se descurce singurel, pentru că de acum este mare. dacă el a insistat, de-aia ea s-a repezit. totul are un rost. la un moment dat va înţelege, trebuie doar să aştepţi.
Să-ţi trăiască!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E baiat mare poate manca si fara sa stea atarnat de pisica. De obicei sunt respinsi pentru ca musca in loc sa suga. opinia mea.