| Lonelycatp20 a întrebat:

Hei.Am un pui de pisică care are 4 luni și încă mai bea lapte de la mama sa.Credeți că e ok să îl las? Totuși mi se pare foarte ciudat că încă mama sa mai are lapte.

Răspuns Câştigător
| Racolatorul a răspuns:

Sigur, lasa puiul sa se hraneasca de la mama sa cat crede el de cuviinta, nu este nimic ciudat si nici anormal in aceasta situatie.
Enjoy big grin

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Lasă-l să bea, nu are nici o problemă de sănătate. Este inca pui și are nevoie de laptele matern. Pisica mea a renunța să le mai dea lapte la pisoi in jurul vârstei de 6-7 luni. După ce eu le-am găsit un cămin și oprind un singur pui de la ea, un motan el, el a mai supt până la vârsta de 1 an. Laptele pentru pisoi este hrănitor.

3 răspunsuri:
| NatiNatalia10 a răspuns:

Nu e nici o problema, lasa-l.Este foarte bine deoarece daca femela alăptează va dura mai mult timp pana va intra din nou in călduri si in final va fata iar. Si totuși nu cred ca vrei sa te trezești cu inca 5 pui.

| Sarah2007 a răspuns:

Buna! Puii de pisica nu mai beau lapte de la mama pe la varsta de 2 luni ( 8 saptamani ). Daca mananca si mancare pentru pui de pisica e ok, si ca sa nu il mai alapteze mama incearca sa ii separi pe timpul zilei.