| CaPsUu a întrebat:

am o pisica care este destul de maricică insă mama lui nu l-a ințercat(nu l-a dezvătat de lapte) și acum cand vine la mine în brațe începe sa suga haina, pare ciudat dar asa face și nuștiu cum sa-l dezvăț de obiceiul acesta prost. Orice propuneri mă vor ajuta, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Buna, asa am avut si eu un motan care sugea haine si a murit din cauza asta fiindca a luat microbii de pe haine, ca sa il dezveti trebuie sa il lasi sa suga la mama lui si sa ii pui lapte in castron pana uita de supt
Al meu a supt pana batran si nu am avut ce sa ii fac.

| CaPsUu explică (pentru vocea):

Da însa el o bate pe mama lui iar ea nu-i permite sa se apropie iar depre lapte in castron nu va face limbrici

| vocea a răspuns (pentru CaPsUu):

Nu face, eu acum am doua piici, cand imi fata cate una, puii sug la ele, trebuie sa ii inveti blanzi de mici.
puii ii intarca pisica dar ii intarca tarziu si de obicei cand ii intarca ii bate si ii indeparteaza, asa ca eu ii intarc mai devreme ca sa nu o slabeasca pe pisica, cand erau mici de tot ii dadeam cu pipeta lapte si sugeau, apoi cand le dau ochii si se tarasc asa pe jos, le puneam laptic in castron asa au inceput sa bea si de acolo si sa suga si la masa, dar erau deja satui asa ca nu o sugeau rau pe biata pisica. Si asa au uitat de tata, dar nu fac limbrici de la lapte este chiar sanatos pentru ei sa se dezvolte, daca este pisoi mic mai ai o sansa sa il dezveti, facundu-l sa uite de tata ii dai la castron si daca da sa suga la bluza il certi si ii spui nu e voie.
Cu motanul meu asa am patit sugea la bluza si asa a supt 4 ani, i-a iesit bube la gura si a murit.
Bafta si mult succes.

| CaPsUu explică (pentru vocea):

Multumesc happy