| andramaria23 a întrebat:

Hei,buna tuturor!
Am o problema, in ceea ce priveste luarea unei decizii.
Ok...deci,vreau sa imi iau un aparat foto,am doua optiuni,dintre care ma decid greu,nu sunt o experta in detalii tehnice,sau tot felul,asa ca nu stiu pe care sa il aleg,probabil unii dintre voi,de fapt sigur, au cunostinte mut mai aprofundate in ceea ce priveste functionarea, detalii tehnice, experiente personale, s.a.m.d.
Aparatele foto suna asa : Nikon Coolpix L100 si Nikon Coolpix P80.
Astept raspunsuri extrem de urgent! Funda celui mai detaliat, poate convingator si util raspuns!
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| kitykity a răspuns:

Aparat foto puternic de 10 megapixeli cu zoom pentru mărire superioară. Indiferent dacă doriţi să fotografiaţi portrete de grup impresionante, peisaje care �ţi taie respiraţia sau prim-planuri detaliate, obiectivul NIKKOR cu zoom de 15x cu funcție de unghi larg poate surprinde orice. Selectorul automat de scenă va optimiza automat toate setările aparatului foto conform cu subiectul pe care �l fotografiați, iar tehnologiile anti-�nceţoşare combat riscul unor imagini �nceţoşate. O gamă de funcții automate pentru portret �nseamnă că nu veți rata niciodata un zambet, iar aparatul foto vă va avertiza dacă cineva a ținut ochii �nchiși, astfel că puteți realiza imediat o altă fotografie.COOLPIX L100 � convenabil, fiabil și puternic.
Aparat foto puternic de 10, 1 megapixeli cu zoom pentru mărire superioară. Cu un obiectiv NIKKOR deosebit de fiabil cu zoom de 18x, acest aparat foto multifuncţional compact vă permite să surprindeţi fotografii în unghiuri largi şi telefotografii la distanţă. Fie că sunteţi interesat(ă) de peisaje ample, portrete sau de sporturi şi natură, obiectivul puternic cu zoom de 18x va focaliza de la infinit până la o apropiere de 1 cm cu un mod Macro ce poate surprinde prim-planuri extreme cu detalii incredibile. COOLPIX P80 - aparatul foto compact cu fiabilitate comparabilă cu SLR. Disponibil în culoare neagră.

Obiectiv NIKKOR cu unghi larg cu zoom de 18x

Rezoluţie de 10, 1 megapixeli

Macro de 1 cm

Reducere optică a vibraţiilor.
Eu as zice sa iei Nikon Coolpix P80.

| andramaria23 explică (pentru kitykity):

Da...detaliile le-am citit si eu, ma uit la niste photo test.Ideea e ca fiecare vine cu avantajele si dezavantajele lui, si e greu de pus in echilibru. Multumesc frumos pentru ajutor, apreciez oricum, mai astept si alte raspunsuri. happy

| kitykity a răspuns (pentru andramaria23):

Care costa mai putin?
Mai bine l-ai lua pe cel care ti se pare mai interesant, eu ti l-am recomandat pe Nikon Coolpix P80.

| andramaria23 explică (pentru kitykity):

Eu m-as orienta spre un L100, imi place cum face pozele, ma gandesc ca P80, pare mai autentic, asa, aspectul lui pare o idee mai vechiut, ma gandesc putin si cu care m-as simti bine sa il am in mana.

| kitykity a răspuns (pentru andramaria23):

Asa, si poti sa alegi si mai repede.

| Si_Atat_Stefan_1979 a răspuns:

Eu l-as lua pe care imi place ca desing!