| LiimeXdx a întrebat:

Hei...ce parere aveti despre pisici? Sunt aducatoare de boli? Vreau cat mai multe informatii...winking
Multumesc! Funda+vot! big grin

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai treaba cu bolile dar trebuie sa aiba analizele facute inainte sa o ai in casa ta.

| Mayar a răspuns:

Eu am pisici acasa, destul de multisoare. Nu am avut niciodata probleme cu bolile lor, adica, nu prea au avut. and aveau, le tratam si totul era in ordine. Insa daca mananc si sunt sanatoase, puternice, nu slabe, sistemul lor imunitar isi va face treaba.winking

| Crucified a răspuns:

Cele mai mişto. Pot fi şi aducătoare de boli.

| ElenaSA a răspuns:

Sunt si purtatoare de microbi si poti sa faci si alergie la par.Dar daca te igrijesti sa le duci la doctor poti sa te mai protejezi.Cand le ai si le iubesti nimic nu mai conteaza.

| Rakanishuu a răspuns:

Daca sti cum sa le ingrijesti slabe sanse.
Dar nu, niciodata nu mi-au placut pisicile.

| lalaballet a răspuns:

Daca o speli o data pe sapt nu dar daca 2 luni nu o speli mai mult ca sigur. in mag. gasesti samponuri speciale dar daca nu ii place apa exista sampoane speciale care sunt uscate. iti recomand ca pe cap sa o speli doar cu apa pune pe fundul ligheanului sau cadei un prosop ca sa nu alunece. piaptan-o cu perie speciala pentru pisici daca nu ai una fi sigura ca nu ai alergie la ele. funda?

Răspuns utilizator avertizat
| BbyCriss a răspuns:

Chiar 2 saptamini in urma am mers la medic la o consultatie si mi-a depinstat anumite boli(nu foarte serioase insa daca nu le lecuim se pot transforma in ceva mai grav) provenite din cauza ca am acasa pisici.Astea sunt anumite boli care vin de la animale domestice ca pisicile, ciinii etc. Bolile date incep de la bacterii care sunt aparute in organismul uman de la pisicile care le avem acasa, chiar daca avem grija de ele la 100%, le facem baie, le punem auminte curaluse pe git.Aceste accesorii ajuta animalului insa daca la o persoana anumita este imunitatea slabita si organismul sensibil (spre exemplu eu) inseamna ca vor fi anumite urmari de la animalele domestice (in cazul acesta de la pisica). Deci trebuie sa mai mergem la medic si sa primim anumite tratamente pentru imunitate, pentru curatarea singelui si a organismului in totalitate.

| Cozmaniuc a răspuns:

Nu-ti recomand o pisica. Dupa cum stii, mananca soareci, sobolani, iar acestia sunt purtatori de boli.Firele de par ale pisicii sunt foarte periculoase. Poti cauta pe net. Sper ca te-am ajutat

| Euuu334455 a răspuns:

Pisicile sunt cele mai dragute animale, eu am 5 acasa de vreo 10 ani si pana acuma nimeni din familie nu am patit nimic numai sa ai grija cu puricii iar pentru asta poti sa le cumperi zgarda ''antipurici'' si sa ai mare grija de ele. happy