| totElodia a întrebat:

Ce parere aveti de profilul economic? Nu vreau informatii despre altele, ci doar strict despre asta happy.

Răspuns Câştigător
| Deyush08 a răspuns:

Cica matematica la greu laughing Matematica e M2, aceeasi matematica ca si la turism, comert, alimentatie laughing Stai linistita, matematica nu o sa fie greawinking probabil ca aceste comentarii cu matematica la greu sunt date pentru ca o sa faci contabilitate, unde nu ai decat sa aduni, scazi, inmultesti, imparti oh go on Acolo iti trebuie creier, sa gandestiwinking.

Primele 2 clase (a9-a si a10-a) vei face aceleasi materii pe care le fac... toti thinking dar ultimele clase (a11-a si a12-a) se vor axa pe profilul tau, pe specializarea ta. Adica o sa ai mai multe module (materii la care media se icheie doar la sfarsitul anului) si vei avea cam 6-7-8 materii la care mediile se vor incheia semestrial.

Eu sunt la profilul turism si am facut un singur an de contabilitate si mi-a placut, e super materia! happy

| totElodia explică (pentru Deyush08):

Iti multumesc enorm happy. Sti cumva, insa, care ar fi facultatile ( insa doar predestinate economiei, pentru ca asta imi place ), dar cu ajutorul carora sa ai un viitor bun, si un salariu pe masura?

| Deyush08 a răspuns (pentru totElodia):

Facultatile? Pai cea mai cunoscuta este ASE-ul, acolo ai foarte multe profiluri de unde iti poti alege, dar mai este si Universitatea Transilvania (eu acolo vreau sa dau la anul'). Eu tot pe economie vreau sa ma duc in continuare, nu mai vreau turism. :-j

http://www2.unitbv.ro/Default.aspx?alias=www2.unitbv.ro/econ (Facultatea de economie din Brasov)

http://www.ase.ro/ (aici este site-ul ASE-ului, din pacate vad ca siteul facultatii de economie nu merge :| )

| totElodia explică (pentru Deyush08):

Si cati ani dureaza facultatea de economie?

| Deyush08 a răspuns (pentru totElodia):

Cred ca 3 thinking

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Matematica la greu si mult de invatat, daca e seral viata e mai usoara in caz ca lucrezi si mergi seara la ore.

| badboy18 a răspuns:

E cam dificil ...depinde de cunostintele si abilitatile tale. daca iti place si te simti in stare numai asculta de nimeni