| MiaStone a întrebat:

Hei! Deci am inceput o poveste noua pe wattpad si vreau sa va aud parerile despre ea.Multumesc!

http://www.wattpad.com/story/42499519-cum-sa-dispari

2 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

Hey, milady
Oricine isi poate da seama ca ai potential mare, esti potrivita pentru a scrie
So, imi place prologul : de cand am inceput am fost invaluit in mister, iar numele Faith a fost apogeul
Nu mi place in schimb ca ai folosit prea multe enunturi simple, ele trebuie imbinate cu ceva lung, sau o pauza..sii mai ai de lucrat cu scrisul corect (bine, nu prea conteaza in contextul nostru)
Apoi mi ai frant inima..cum s a terminat prologul eram nerabdator sa citesc mai departe
Cand am vazut Joseph, Faith care ura?
Cand ma gandesc la Faith vad o fiinta perfecta, o fata speciala care cunoaste totul, care ajuta personajele sa ajunga la desavarsire, totusi conceptul de "pierduta" a fost bun
Joseph, a fost total pe dinafara
Scoala, a fost foarte pe dinafara
Drake? asta ma duce cu gandul la un raper american sau la un bataus jucator de fotbal... what the?
Ai inceput bine, dar scoala nu are ce cauta acolo, nici unele cuvinte
Mie, povestile cu adolescenti, cu scoala, iubire imposibila, etc. imi fac greata
Trebuie sa fie ceva abstract, prologul ala merita ceva mai bun, Faith merita ceva mai bun
As putea sa te ajut cu multe idei daca vrei, daca nu vrei atunci continua ti munca
E doar parerea mea, nu trebuie sa tii cont de ea

| MiaStone explică (pentru immortalfaith):

Imi place mult parerea ta.Multumesc pentru sfat.Ideea povestii mele este ca Faith e o fiinta mica si inocenta care vede lumea diferit. Vreau ca Faith sa invete, ca orice adolescent obisnuit, sa mearga la scoala si sa se dezvolte ca persoana.Nu vreau sa o fac perfecta, mai ales din cauza trecutului ei(despre care voi scrie mai tarziu.In general nu se va baza prea mult pe scoala sau probleme tipic adolescentine.Nu e un roman de dragoste. Faith e o persoana atat de firava si nestiutoare, dar foarte curioasa.Mersi mult pentru parere si daca mai ai sfaturi sunt pregatita sa ascult.