| Sasha_3991 a întrebat:

Hei, eu sunt rebecca si as vrea un yorshire terrier.Vecina mea are unul si il plimb si ma joc cu el toata ziua. tata nu e asa de acord dar vreau sa adopt unul neaparat! de unde as putea? Vecina mea l-a luat de la un adapost dar nu mai are pui acolo ca Tina catelusa vecinii mele nu latra nu musca nu maraaie nu nimic si as vrea la fel ca ea.eu stau la bloc dar nu e nimic ca pot sa am grija de ea.cum pot sa il conving pe tata? dau stelutzahappy!

Răspuns Câştigător
| Aliyaa a răspuns:

Pai spune-i ca iti doresti unul pentru ca sa ai,, un prieten de joaca" sa te joci cu el sa ai cine sa stai toata ziua cat tatal tau e plecat, sa ai cu cine iesi la plimbare, cine sa te inveselesca cand esti trista... ii spui ca vei avea multa grija de catel/catelusa si ca vei fi foarte responsabila.il poti lua de la un alt adapost sau te poti uita pe net ca sunt oferte de caini de vanzare toate rasele, daca nu ia ziarul anuntul telefonic sau anuntul de la A LA Z si cauta anunturi de oameni care au caini de vanzare sau care vor sa i dea si poate ai sa gasesti! Succes!winking

2 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau! Poti gasi un yorkshire pe www.animale.ro. Succes:)

| MikyMi a răspuns:

De vanzare catei de rasa Yorkshire terrier 250 euro si Bishon maltese; frise; bolognese; havanese pret de la 200 euro vaccinati si deparazitati; Se ofera Carnet de sanatate la zi, Pasaport si Microcipp, Asigur, transport gratuit in tara, Se ofera contract de garantie. Informatii la tel 0747188594. E cam scump dar mai incearca la adapost sau roaga-i sa te anunte cand mai apere unul si pentru tine.cat despre tatal tau... explica-i cat de important e pentru tine sa ai un animalut din ala, un prieten si sa-i spui ca daca te iubeste trebuie sa accepte.mama ta nu e nici ea de acord? roag-o sa te ajute in al convinge pe tatal tau...sau mai simplu spune-i ca vrei de craciun un cadou viu, catelusul mult visat.