| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 a întrebat:

Hei. Ieri am gasit o pisicuta abandonata si am luat-o acasa...
Aseara am lasat-o sa doarma undeva sus... Astazi de dimineata am gasit-o joc cazuta. Am luat.o in casa, i.am facut baie si am uscat.o cu feonul. Si acum nu mananca, doarme incontinuu si imi e frica sa nu moara. Va rog sa imi spuneti ce sa-i fac. (Ea mai face miau o data la o jumatate de ora) funda. Dar va rog sa-mi dati un raspuns cat mai repede :*

17 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In cazul in care nu a cazut de la inaltime foarte mare, nu cred ca a suferit leziuni organice grave--- pisicile, oricum, "aterizeaza" pe picioare iar socul caderii este mai mic.

Poate este bolnava --- nu poti sa stii! Iar daca tot ai luat-o si vrei sa faci o fapta buna, du-o la veterinar--- alta solutie de salvare, nu exista.

| SabbyNightShadow a răspuns:

Daca nu o duci la veteriar va murii. Este slabita, zilele astea a fost destul de urat afara... pisicuta chiar are nevoie de un veterinar. Nu va patii nimic dar sa o duci cat mai repede :3 Bafta si sa ma tii la curent cu starea ei te rog :3

| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 explică (pentru SabbyNightShadow):

Ai vrut sa te tin la curent ce ce i se intampla. Pai acum 20 de min a inceput sa vomite mult... Si a murit. Imi pare foarte rau. crying nici nu sti cat am plans.

| SabbyNightShadow a răspuns (pentru anonimaaaaaaaa200000000000000000000000):

Awwww:( saracuta :((( imi pare sincer rau :( condoleante :(

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Tu ai citit ce scrie mai sus. Ce vrei sa mai faca veterinarul?

| Duucu a răspuns:

Dacă e prea mică nu are șanse de supraviețuire, ea/el vrea lapte de la mamă. Totuși, acel "miau" e bun, înseamnă că totuși mai poate avea șanse.
De dormit las-o să doarmă, așa sunt pisicile.

| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 explică (pentru Duucu):

Pai ea era fara mama... Era abandonata.

| vali1985 a răspuns:

Poti sa o duci la veterinar.
I-ai dat lapte, graunte?

| karsivan a răspuns:

La dr veterinar cu ea poate are o sansa

| Gabi1123 a răspuns:

Dai de mancare lapte cald pe la botic, daca are uldori la ochi inseamna ca e bolnava adica raceala si trebuie sa ii dai cu ceai caldut la ochi sa il speli, si sa il/o duci la veterinar
Bafta cu micutul/micuta

| Kreatoru a răspuns:

Manaca? Incearca sa ii dai sa manance. Sau daca nu du-te la un doctor pentru animalute sad

| DanteDMC a răspuns:

În general pisicile dorm mult şi mănâncă puţin în timpul verii. Dacă vezi că tot aşa face, nu ai decât să te duc la un veterinar cu ea dacă într-adevăr nu-ţi doreşti să moară.

| AnaCool120 a răspuns:

Pai ai uitat sa mentionezi cam ce varsta ar putea avea... Dar este inca micuta s-ar putea sa nu fie inca 'intarcata', incearca sa-i dai lapte cu biberonul, sau daca are o varsta la care sigur este intarcata atunci te sfatuiesc sa consulti un medic veterinar... happy

| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 explică:

Nu mãnâncã si nici nu se tine pe labaute..Am incercat sa.i tau si conserva Bio Cat dar nu pot sa.i deschid gurita. Si nu stiu ce sa.i mai fac.

| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 explică:

Pai ea are cam 2ua luni. si ieri a mancat niste graunte si o jumatate de conserva a cazut cam de la 2.50 metri dar mi se pare ca are un piciorus rupt dar nici capul nu mai poate sa si-l tina... ea acum incearca sa deschida gura si cam ofteaza. Este rece asa ca am invelit.o intr.un prosop calduros dar tot scoate un fel de gel transparent sad si nu stiu ce sa.i mai fac.sad

| anonimaaaaaaaa200000000000000000000000 explică:

Dar pisica asta de care vorbesc eu acum o jumatate de ora, nu se tine pe picioare, scoate niste sunete foarte ciudate. face ceva transparent... Dar m-a muscat de mi.a dat sangele... Voi credeti ca era turbata?