| LiviuAlan a întrebat:

Salut,TPU! Matusa mea a gasit o pisicuta abandonata cam de 2-3 luni. Ea inca imi suge (sau mananca, fiindca are dintisori) degetul. Si cand o pun langa lapte abea linge si mai mult musca farfuria. Mananca dar putin. Ieri mi-a adus-o. Cum as putea sa o hranesc? Please help! Mai ales daca e un veterinar pe aici.

Răspuns Câştigător
| GeorgianaEuu a răspuns:

Dupa cum spun si ceilalti, foloseste un biberon.Ea este micuta si simte nevoia sa fie alintata, de aceea miauna.Pentru orice eventualitate, du-o la un veterinar.El iti va spune daca este bolnavioara sau nu.

9 răspunsuri:
| EdynSt a răspuns:

Pai vrea sa muste pentru ca ii cresc dintii si o mananca gingiile, la chestia cu laptele ai putea folosi un biberon, pentru ca ea cand va musca din biberon se va simti satisfacuta si se va si hrani. Poti face rost de un biberon de la o farmacie.

| LiviuAlan explică (pentru EdynSt):

O farmacie veterinara, nu? Pentru ca biberonul de bebelusi pare a fi prea mare.

| EdynSt a răspuns (pentru LiviuAlan):

Exact!

| Deyutza1039 a răspuns:

Poi poti sa pui lapte pe deget si sa ii dai sa suga de pe deget! sau cu un biberon!

| LiviuAlan explică:

Am uitat sa mentionez ca ea miauna cand vede pe cineva dar daca pleaca tace. Si daca o las fara sa suga ma tot miauna si vea alintata.

| LiviuAlan explică:

Si inca ceva, tatal meu a zis ca e prea mica sa-si dea seama daca e fata sau baiat. Ca sa va da-ti seama cam cat de mare e.

| QµeeК a răspuns:

Pai du-l la veterinar si vezi ce zice ca poate o avea si ea o boala. Mult noroc!

Si sanatate pisicutei! xD

| LiviuAlan explică (pentru QµeeК):

De ce ar fi bolnava?

| extrem171 a răspuns:

Poate nu vrea sa linga laptele din farfurie increarca cu biberonul poate asa bea