| CosminaCosmm a întrebat:

Hei TPU am nevoie urgent de ajutor. Cainele meu este pitbull(fata) are 3 luni si de azi dimineata e deranjata la burta vomita intr-una si nevoile si le face cu sange! Am nevoie urgent de ajutor ce sa fac ce are?

5 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Urgent ajutor primesti de la veterinar. Mergi urgent s-ar putea sa aiba parvoviroza(mortala) sau coronaviroza, tind din pacate sa cred ca e vorba de prima. Cu cat mergi mai tarziu cu atat are mai putine sanse de supravietuire.
L-ai scos afara inainte de a termina schema de vaccinare?

| CosminaCosmm explică (pentru RedNose):

sad Nu prea.o scot prin curte sau la magazin dar o tin in brate..in rest doarme cu mine sta cu mine crying Nu a luat contact cu alti caini
sad

| RedNose a răspuns (pentru CosminaCosmm):

Nu ai fost inca la vet? Trebuia tinuta in casa si departe de incaltaminte. Vetul nu ti-a spus in caz ca dupa vaccin vomita, se strica la burta sa te duci la el? E vaccinat?

| mona a răspuns:

Du cainele la veterinar

| Danysan a răspuns:

Vezi ca poate a Inghitit par sau are ceva la stomac.Mergi cu ea la Veterinar.