| Anonima6754 a întrebat:

Hei TPUhappy am un catelus yorkshire terrier si vreau sa il invat sa faca la pled in baie, dar el cand il tin in baie dupa ce mananca nu face nimic si cand il scot imediat isi da drumul in casa (sub paturi, pe covoare, pe parchet, etc) cum as putea sa il dezvat sa faca in casa si sa stie ca in baie trebuie sa faca?

3 răspunsuri:
| AndraPaulescu a răspuns:

Nu e foarte greu, trebuie doar sa ai rabdare
https://yorkshire.ro/dresaj-yorkshire-terrier-sa-faca-nevoile/

| D4avyd a răspuns:

Pai. Spală cu CLOR OBLIGATORIU peste tot pe unde a făcut. Asa nu o sa mai simtă mirosul. Si dacă e chair NECESAR ia ceva pe care a făcut deja si pune-l in baie sa știe sa acolo trebuie sa facă si sa țină minte

| floresdemayo a răspuns (pentru D4avyd):

Dacă spală cu clor, va fi necesar să și clătească bine, fiindcă dacă cățelul va linge clor, va ajunge cu el direct la veterinar.