| numerandom17 a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa merg la facultatea de medicina veterinara, puteti sa-mi spuneti in ce localitati este si cam ce studii am nevoie plzbig grin
primul raspuns care ma ajuta: FUNDA+VOT big grinD

Răspuns Câştigător
| alex0507 a răspuns:

Eu sunt student la facultatea de Medicina Veterinara din Cluj-Napoca (anul IV). pot sa iti spun ca nu se da examen de admitere, inscrierea fiind pe baza de dosar (diploma de bac cu o medie de peste 7, 50, copie buletin etc.)+ interviu si asta e valabil si pentru celelalte facultati din tara (Bucuresti, Iasi, Timisoara). Acreditate international sunt doar Clujul si Bucurestiul diploma fiind valabila in tarile membre U.E. In topul facultatilor intocmit de ministerul invatamantului, facultatea din cluj este peste cea din Bucuresti. Cat despre facultate dpdv al studentului este lunga(6 ani) grea, dar in acelasi timp foarte frumoasa.
Daca vrei sa imi accepti sfatul, inscriete si vei avea parte de cei mai frumosi 6 ani din viata ta, cat despre ce vei face dupa ce termini ai foarte multe optiuni crede-ma.
http://www.usamvcluj.ro/

2 răspunsuri:
| MoneyMoney a răspuns:

Facultate de Medicina Veterinara este la Bucuresti, Cluj, Timisoara, Iasi, Craiova! Astea fiind cele "traditionale", insa este posibil sa se mai fi infiintat si pe la universitatile particulare ceva. De unde esti tu!?!?! big grin Studii: diploma de Bac + biologie si chimie din belsug!

| valy_1824 a răspuns:

Dar de ce tocmai aici! ai putea sa gasesti o facultate mai buna, mai frumoasa, unde t epoti baza pe viitor. faculate de medicina veterinara e in bucuresti.numărul de telefon 0214108455 pentru a putea sa te informezi, despre tot ce te intereseaza!
mai e facultati in iasi, cluj.
vei avea de facut 6 ani de studiu.e prea mult.dar daca iti place poti alege ce vrei.
studii nu prea stiu, dar la inceput se da un examen...de admitere,, asa ca ai grija...