| wpAbby a întrebat:

Hei,TPU! Aseară, părinții mei au fost la botez iar eu am rămas la o prietena de-a mamei mele,am un hamster pe care îl țin într o cutie de plasticla cu plasa, iar pana acum nu a ros plasa.Sora mea și a luat un hamster femela iar din ziua aia când eu am fost plecat, hamsterul a ros plasa și a scăpat.De dimineață nu mai iese de unde este,ma gândeam ca poate a rămas pe undeva blocat,am pus mâncare prin colturi,ma gândeam ca o sa iasă gandindu-ma ca i se va face foame, nici gand,nu a ieșit și nu știu ce sa fac, nu prea as vrea sa dorm cu un hamster prin apartament.Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

N-are nimic, stai liniștit. Când se va sătura de plimbări și o să i se facă dor de căsuța lui, o să iasă. Numai ai grijă pe unde calci, ca să nu-l rănești din greșeală, dacă va fi cazul.

NOname
| NOname a răspuns:

...și mai poți face o chestie șmecheră, ca să intră el singur, când are chef: să lipești împreună cu scotch trei, patru tuburi de la prosoape de hârtie și apoi capătul acelui lung tub să-l lipești de partea de sus a cutiei, în așa fel ca hamsterul să se cațere prin el și să ajungă direct la intrarea în cutie, de unde va sări, dacă va fi motivat (îi pui mâncare, preferabil plăcut mirositoare). Sau poate ai prin casă tuburi de plastic pentru canalizare, ceva. Ar fi bune și ele, numai să nu fie prea înguste.

NOname
| NOname a răspuns:

Până la urmă a ieșit sau încă e în excursie prin casă?

| wpAbby explică (pentru NOname):

A iesit, pusesem putina pâine pe jos și i se făcuse foame și a venit, multumesc