| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un bichon maltese in varsta de un an si nu stiu ce bobite sa ii dau.
Pana acum i-am dat royale canin petru juniori.
Dar acum nu stiu de care sa ii iau.
Eu vreau tot royale canin dar nu stiu ce tip ca sunt o grămadă.
Spuneti-mi voi care sunt cele mai bune de la Royale canin pentru el si cum se numesc exact si pe care le pot gasi si la Pet Shop!

4 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Exista sortimente speciale pentru cei adulți de talie mica.

| Addrriiaannaaaa a răspuns:

Buna,daca vei continua sa dai Royale Canin iti va murii cainele de insuficienta renala,marea majoritate a cainilor fac insuficienta renala,Royal canin nu mai e ce a fost o data,veterinarii sunt sponsorizati de Acana,Royal,schesir si alte firme, dar numai ingreuneaza sanatatea patrupedului si va treziti ca vi se imbolnavesc cainii, cainele trebuie sa mance crud ca asta e natura lui, am sa-ti dau un grup si pui intrebari legate de o alimentatie BARF care nu foarte multi veterinari o recomanda, deoarece si-ar pierde clientii.-.
https://www.facebook.com/groups/410887335914196/ sper sa-ti fie de ajutor, bafta cu blanosul tau.

| Lola200228 a răspuns:

Eu îți recomand bobițele Akana sunt foarte bune pentru blana albă sa ii luceasca și pentru energie, eu am un Bichon de un an și 6 luni și i.am dat de toate, Pedigri, Royal Canin etc și de când ii dau Akana arată foarte bine și este energica și sunt și sănătoase.
Îți recomand cu drag, poți sa ii cumperi de junior și de adult și sa le dai amestecate.

| Addrriiaannaaaa a răspuns (pentru Lola200228):

Iti recomand sa te uiti la Pet Fooled, Akana doar ii umple burta, dar nu arata e-urile care il fac sa-i dea dependenta de a le manca si a mai cere.