| anonim_4396 a întrebat:

Eu am un hamster pitic in varsta de 1 an si cățelul meu bichon maltese in varsta de 3 luni l-a luat in gura pe hamster si l-a aruncat pe jos.
M-am uitat la hamster si nu a avut nimica....se comporta tot normal dar cand pun mana lângă labutele lui se simte ceva ca niste oase la ambele labute.
Asa trebuie sa aiba ei sau le-o fi rupt câinele?

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Nu i-a rupt labutele,dar daca esti ingrijorat, du-l la medic pentru un consult, e gratuit. Data viitoare tine-l departe de catel, nu e vina lui ca a "atacat„ hamsterul, e vina ta ca l-ai lasat sa aiba acces la el.Fi mai atent, data viitoare aceasta mica "joaca" îi poate fi fatala soricelului.

3 răspunsuri:
| BBJHHRUGs a răspuns:

Of saracutul. i-as fi dat un sut in fund la caine pentru asta.
cainii nu sunt constienti de consencinte, ei fac asta din instinct primar. pentru el e o simpla joaca.
normal ca i-a fracturat labautele. membrele lor sunt firave si fragile ca niste paie de sticla. iar muscatura unui caine este puternica echivalenta ca strangerea unei menghine. de dragul micutului animalut daca tii la el si il iubesti mergi la veterinar.

| anonim_4396 explică (pentru BBJHHRUGs):

Dar dar el tot merge, aleargă pe roata, nu arata ca îl doare ceva...el il lua decat dintr-o parte si pusai mana si in cealalta parte si amândouă sunt la fel.Deci cred ca asa trebuie sa aiba ei.Adica sunt oasele lor ma gandesc.Ca sunt la fel in ambele parti!

| MAIA18 a răspuns:

Cel mai bine du-te la doctor veterinar sa consulte hamsterul sa nu aiba ceva grav!