| anonim_4396 a întrebat:

Eu mi-am scos azi câinele meu pe afara.Are 7 saptamani si are decat primul vaccin facut.
Este bichon maltese.
Credeti ca ia vreo boala ca l-am scos fără toate vaccinurile.
Sa băgat si prin iarbă.
Spuneti-mi.
Si labutele si le-a murdărit si i le-am sters cu șervețele umed dar nu s-a luat complet.
Credeti ca se va mai lua sau asa vor ramane?
Următoarea baie trebuie sa ii fac dupa o luna!
Deci...

Răspuns Câştigător
| Iunix a răspuns:

Îl speli doar pe lăbuțe.

„ Păi nu am voie să îi fac baie de mai mult de 2 ori pe luna. "
De ce? Dacă-l speli cu apă caldă, îl clătești bine. nu-i dai cu săpun/ șampon în gură, urechi și ochi, după care îl învelești într-un prosop și-l ți la căldură, care ar fi problema?
Mă rog, nu comentez.
Îl bagi doar cu lăbuțele în apă ( apă adâncă de 2 cm, na )

4 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Am avut și eu un un cățel pichinez. I-am făcut toate vaccinurile. A murit după vreo 4 luni.

Așa arăta : https://www.youtube.com/watch?v=kbtI_Ab8arM&t=0s

Nu crezi că exagerezi? Nu pățește nimic.
Treaba cu lăbuțele murdare... spală-l pe lăbuțe.

| anonim_4396 explică (pentru Iunix):

Si treaba cu pechinezul este adevarata sau o pusasi la baza ca ai chef de mișto?
Păi nu am voie să îi fac baie de mai mult de 2 ori pe luna.
Deci cum il spăl?
Sau il spăl doar pe labute si nu are nicio treaba?

| Iunix a răspuns (pentru anonim_4396):

Îl speli doar pe lăbuțe.

„ Păi nu am voie să îi fac baie de mai mult de 2 ori pe luna. "
De ce? Dacă-l speli cu apă caldă, îl clătești bine. nu-i dai cu săpun/ șampon în gură, urechi și ochi, după care îl învelești într-un prosop și-l ți la căldură, care ar fi problema?
Mă rog, nu comentez.
Îl bagi doar cu lăbuțele în apă ( apă adâncă de 2 cm, na )

| Anabela777 a răspuns:

Gandeste-te ca oamenii la tara cresc caini fara niciun vaccin facut.

| iticiu a răspuns:

Nu e bine să scoți un căteluş afară înainte să aibă făcute toate vaccinele mai bine îl duci la vet