| Alinaaaapp a întrebat:

Hei,TPU! Eu sunt din Slobozia.
Săptămâna viitoare ajung in Ploiesti si vreau sa adopt un catel de acolo.

1. Cum este legal sa il transport cu mașina?

2.Il pot duce in Ploiesti la veterinar doar pentru un consult, sau trebuie sa fie la un medic unde mergem de fiecare data?

3. Ce cabinet in Ploiesti imi recomandați si cat costa? (Pentru cunoscatori)

4. Ce cabinet in Slobozia imi recomandați si cat costa? (Tot pentru cunoscatori)

1 răspuns:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Poti sa transporti catelul intr-o cusca speciala in portbagaj sau pe bancheta din spate daca ii este imposibil sa vina in fata. Este ilegal sa ti animale in brate sau sa transporti animale pe scaunul din fata. Nu este neaparat sa fie acelasi medic, se va face un carnet de vaccinari aferent varstei iar acesta va fi completat cu vaccinurile necesare.