| Covery a întrebat:

Saptamana viitoare trebuie sa ajung in Bulgaria si nu am autobuz asa ca ma va duce cineva pana la vama Bechet si dincolo in Bulgaria ma asteapta altcineva cu masina, intrebarea mea este: Pot trece vama pe jos? Adica, pot sa urc pe Feryboat fara sa am masina sau orice fel de mijloc de transport.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Desigur. Singura ta problemă ar fi că momentan, vama Bechet e închisă traficului de călători (pot trece doar camioane de marfă) - așadar NU poți trece pe acolo, nici pe jos, nici pe bicicletă, nici cu vreo mașină.
Va trebui doar să completezi o declarație pe proprie răspundere.
https://www.mae.ro/node/51904

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ambele ar trebui să fie posibile.

| Torque a răspuns:

Da, le poti face pe amandoua, stai linistit poti sa treci fara griji.