| Edragut a întrebat:

Hei TPU.
M am gandit sa mi iau un catel (bulldog francez), vreau sa stiu daca e in regula sa ai un animal de companie, ma refer la prea mult stres etc... Ofer funda. ❤

Răspuns Câştigător
| BogdăneI a răspuns:

Un animal de companie poate fi un prieten desavarsit. Eu am un bichon maltez de 7 ani si pot sa iti spun cam ce implica. In primul rand daca stai la bloc trebuie sa il scoti de minim 2 ori pe zi, daca stai la casa ii dai drumul in curte. Al meu se cere afara daca il taie, nu prea face in casa decat in cazul in care nu il scot. In cazul tau nu necesita periere deci ai scapat de o indatorire. Trebuie sa ii dai apa si mancare, desigur si cam asta ar fi rutina zilnica : Il scoti dimineata(sau la pranz ) si seara (daca ai chef sa te plimbi il poti scoate de cate ori vrei ), ii dai sa manance si cam atat. La inceput o sa trebuiasca sa mergi la vaccinuri si deparazitari mai des (nu-mi amintesc exact cat de des) dar dupa cam o data pe an. Daca vrei sa nu il inveti sa se urce in pat trebuie sa il certi de cate ori are intentia sa se urce. Daca ai intrebari aditionale, iti raspund cu placere big grin

1 răspuns:
| Edragut explică:

Multumesc pentru raspuns, I LOVE YOU ❤