| NintendoHackers a întrebat:

Mă puteți ajuta? Am un pește Betta Crowntail mascul, l-am luat acum o zi și i-am dat în total 3 bobițe de mâncare ieri. Era albastru frumos, cu nuante de rosu, dar acum e de un albastru spălăcit. E de asemenea cam apatic, îl țin întrun bol de 1 l, dar sunt îngrijorată, peștele meu e în pericol?

Răspuns Câştigător
12 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Vezi ca e peste de apa sarata, sa nu ii pui de la robinet laughing

| Doja a răspuns:

Ia-ti niste strip-uri de testat apa. Vezi daca nu cumva ai chimia apei data peste cap.

| NintendoHackers explică (pentru Doja):

Eu sunt îngrijorată dacă e din cauza cantității de hrană, cam 2-3 fulgi pe zi e bine?

| NintendoHackers explică (pentru Doja):

Am pus apa de la robinet, habar n-am compozitia chimica happy

| NintendoHackers explică (pentru Doja):

Multumesc mult! Asta m-a ajutat putin! Deci trebuie sa ii dau 2 sau 3 fulgi de 2 ori pe zi? happy

| Doja a răspuns (pentru NintendoHackers):

Da-i, si verifica apa. Bolile vin de la apa.

| NintendoHackers explică (pentru Doja):

Ok. Nu cred ca e bolnavior, dar o sa incerc sa verific la nivel chimic apa!hee hee

| NintendoHackers explică (pentru Doja):

A,si iti multumesc muuulllttt. Vreau ca pestisorul meu sa se simta cat mai bine happy. Cat timp nu il constipa, cred ca asta e o dieta eficienta. Ma gandesc sa ii adaug in meniu si larve de insectehee hee.

| NintendoHackers explică:

Am uitat să întreb, cam câtă mâncare trebuie să îi dau zilnic peștișorului meu? sad

| polacekdaviddd23456 a răspuns:

Poate pentru ca are temperatura ridicata de apa

| NintendoHackers explică (pentru polacekdaviddd23456):

Nu cred, ba chiar mă tem să nu fie scăzută crying