| TequilaAdam a întrebat:

Hey TPU,va rog sa imi raspundeti cat de repede puteti!
Pestele meu Betta, este pui si l-am luat sambata.De ieri,insa, sta nemiscat in sus.Se misca doar cand ii bat eu in geam sau cand iau plasa si ma prefac ca il iau.Cand ii dau de mancare nu o mananca...Va rog,ce trebuie sa fac? Trebuie sa ii schimb apa? Va rog, TPU! DAU FUNDAA!

13 răspunsuri:
| KinderBeeeib a răspuns:

Ii e foame daca nu o mananca schimbo cu alt tip de mancare.

| MCG a răspuns:

Este bolnav si daca este singur...deja pare si mai ciudat...tu cum te-ai simtii singura intr-o camera zi de zi?

| TequilaAdam explică (pentru MCG):

Din cate am auzit, Betta Splendens este foarte agresiv...El este mascul

| MCG a răspuns (pentru TequilaAdam):

Mai cumpara un mascul daca vrei sa fie activ si o femela daca vrei sa fie mai potolit big grin

| TequilaAdam explică (pentru MCG):

Okay...Dar pana atunci(sambata)ce trebuie sa fac?

| MCG a răspuns (pentru TequilaAdam):

Lasa-l in pace si schimba-i apa, cred ca asta l-ar mai ajuta putin!

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Nu trebuie schimbata apa pentru ca nu o sa il ajute si daca ai schimbat-o sambata nu e murdara.
Schimba mancarea cu alta ca poate nu ii place si nu ii da de multe ori pe zi mancare ca se poate imbolnavi si despre schimbatul apei... Poate s-a lovit cand il tot muti dintr-un acvariu intr-un borcan.

| Loredana10 a răspuns:

Trebuie sa o schimbi des, dar daca i-ai schimbat-o de curand poate este bolnav.

| TequilaAdam explică (pentru Loredana10):

Sambata i-am schimbat-o.

| Loredana10 a răspuns:

Este bolnav.