| NintendoHackers a întrebat:

Hello TPU! Aș avea o întrebare în legătură cu peștele meu Betta. Este un mascul, nu i-am luat femelă. Am observat că de acum 3 zile a început să facă un "cuib" de spumă la suprafața apei, într-un colț. Am citit pe alte site -uri că ar trebui să îi iau o femelă. E nevoie de asa ceva sau se va opri din făcut spumă după ceva timp?

Răspuns Câştigător
| Doja a răspuns:

Spuma e cuibul... stie ca e momentul sa lase icre, iar ca mediul e unul propice. Indirect este o dovada ca apa e buna.

| NintendoHackers explică (pentru Doja):

Multumesc! presupuneam asta, dar multumesc ca m-ai lamurit! happy

2 răspunsuri:
| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Poate e sp.ermă, zic și eu...