| VampireKathrineLone a întrebat:

Prietena mea face o petrecere de ziua ei cu tematica Primavara si nu stie ce jocuri sa inventeze legate de primavara, va rog sa ma ajutati pe mine si prietena mea sa gasim jocuri.

Răspuns Câştigător
| IngeruMeuCurcubeuTau a răspuns:

Deepinde unde faceti petrecerea. daca o faci inauntru am o super idee care se potriveste la orice petrecere: la sfarsit poti face o decernare de premii.:.va castiga un premiu Nobel,. va aparea la TV, ...va scrie un roman,.va deveni milionara.si din astea. spar ca te-am ajutat. FUNDA?

3 răspunsuri:
| SandraMikyZu a răspuns:

Cautarea elementelor primaverii(ca si comoara) sa zicem un exemplu:,, Trebuie sa gasiti urmatorul indiciu si element la primaverii pentru a aduce primavara inapoi" asta e regula

si acum exemple de biletele(sunt doar exemple nu stiu daca petrecerea e inauntru sau afara):1,, Unde vestitorii primaverii se ascund, acolo se afla secretul, dar voi aveti cale lunga pentru ai gasi. Mergeti si cautati pe cele ce cata dimineata in zori langa...(fereastra, si aolo e ascuns indiciul si langa niste pasarele din carton)

2.,,Ati adus cantaretii primaverii inapoi, dar ce lipseste oare? De sub pamant iaba incolteste, unde e samanta ei acolo este si indiciul"(si indiciul o sa fie sub covor cu iarba in pliculetul cu indiciuil)
etc.si joclu poate continua.

| Prapacea a răspuns:

Ghicește iepurele
Pentru detalii contactează-mă

| VampireKathrineLone explică (pentru Prapacea):

Sunt junior si nu pot sa-ti trimit mesaj, asa ca spune-mi aici.