| HellGirl0 a întrebat:

Urgent puppy dog eyes Am un skate RCO cu roti din silicon de cativa ani,dar tocmai acum vreau sa invat sa merg pe el.N-am probleme cu echilibrul,de oprit pot sa ma opresc, mai fac si flip-uri uneori...Problema este ca nu pot vira rolling on the floor. Am urmarit cateva clipuri pe youtube,si am vazut ca atunci cand persoana respectiva incearca sa intoarca skate-ul intr-o parte isi lasa greutatea in partea aia (da,asta am inteles).
Insa am observat ceva: in videoclipuri, rotile skate-ului raman la fel atunci cand vrei sa intorci,si numai platforma de lemn se inclina (nu stiu cum se zice in romana) in partea respectiva.
Eu cand las greutatea pe o parte, se inclina skateboardul cu tot cu roti si mereu raman pe 2 roti din lateral.Am incercat sa nu ma las asa de tare pe skate,dar atunci nu mai intoarce deloc,decat o ia putin in partea respectiva.Aaa, plus ca de multe ori nu pot sa merg drept -.-".
De la ce e? Si ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| David2001 a răspuns:

Daca nu iti merge cu inclinatul pe o parte incearca sa te lasi usor pe spate si sa intorci Skate-ul cu piciorul din fata intr-o parte, dar nu foarte tare deoarece risti sa te accidentezi.A...Si sa o faci repede deoarece vei cadea pe spate daca nu! funda plzz!

| Radu_Tudor_1997 a răspuns:

Eu zic sa mai desfaci unpic axele, adica suportul acela de roti, are in mijloc un surub sau ceva, mai desfa putin

| Cilosul a răspuns:

Eu zic sa te uiti un pic la axe si as le mai ajustezi cum crezi, adica il ajustezi un pic tedaicu el sa vezi cum mai merge.