| anonim_4396 a întrebat:

Heii kiss.
Am o problema cu pisicuta mea. *din nou*.
A fost foarte racita. Acum doar tuseste. (foarte urat).
am fost la farmacia veterinara si i-am luat pastile. le-a terminat.
dar din cand in cand tuseste...
Nu mai stiu ce sa ii dau.
Stiti voi ceva? vreun leac babesc, alte pastile. ce?puppy dog eyes
Merci.
o seara buna va doresc big hug

8 răspunsuri:
| DerpyXD a răspuns:

Poti sa o bati pe spate cand tuseste si sa ii dai apa, sau sa o tii cat mai mult la caldura eu asta ii fac pisici mele!
happy

| valentingb a răspuns:

Pai daca mai tuseste doar rar, inseamna ca pastilele au functionat. Poti cumpara aceleasi pastile sau sa ii dai laptic cald. E ca si la oameni, ce e cald, e bun pentru tuse. happy

| DonaldTrump a răspuns:

Rip Ruki.

| karsivan a răspuns:

Mergi la alt doctor, cere si o trimitere la un RX pulmonar (radiografie) unele raceli par ca se vindeca si in realitate se agraveaza. Leac babesc la pisici nu incerca o poti otravi, ai grija. Poti pune in 4 linguri de miere 2-3 picaturi de albastru de metilen, se amesteca si poti da ii dai o jumate de lingurita de 2 ori pe zi 3-4 zile.

| LiliJB a răspuns:

Poti sa o duci la vetelinar

| aveam14ani a răspuns (pentru LiliJB):

Am fost. da' mi-a dat niste pastile. si tot rau este.sad

| LiliJB a răspuns (pentru aveam14ani):

Atunci nu stiu.Eu nu am pisica, am papagal.

| andreeadadea a răspuns:

Cel mai bine ai face sa o duci la un medic veterinar