| TeIubesccc a întrebat:

Ce parere aveti de cainele acela mic, Yorkshire Terrier? Are cumva cineva de pe TPU un yorkie? Vreau mai multe informatii despre cresterea, educarea si nevoile lor.
Multumesc anticipat! kiss

7 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

Http://www.primo-pet.ro/......talii.html
Ai aici detalii.E drăguţ! Nu-l am.

| TeIubesccc explică (pentru Zatharra):

Am citit informatiile de pe net. Vroiam sa imi dati voi detalii, cei care aveti unul.

| Zatharra a răspuns (pentru TeIubesccc):

Din păcate nu-l am...

| Cuky a răspuns:

Am eu unul(de fapt,una...).As putea sa iti spun ca trebuie,daca ai unul, sa il educi de mic cu mersul la,, toaleta''.Eu, cu a mea am invatat-o sa ceara, iar atuci cand vrea se uita insistent la mine si ma conduce la balcon de fiecare data.A invatat asta pe parcurs(cam in 2 saptamani)spunandu-i ca nu-i voie de fiecare data cand facea pe covor.Trebuie sa il inveti de mic! La fel si cu mancarea! Daca il inveti de mic cu cea gatita, nu mai ai sanse sa il convingi sa mai manance grauncioare de catei si asa se poate inbolnavi usor. Daca vrei sa ii faci baie, trebuie cat mai rar si cu sampon pentru par lung, adica pentru rasa ei si ai grija sa nu faca otita.Sa ii acoperi mereu urechile.Baia se face o data la 2 saptamani.Nu stiu ce sa iti mai zic.Ma mai poti intreba tu. Sper ca te-am ajutat.

| TeIubesccc explică (pentru Cuky):

Este cumva costisitor?

| Cuky a răspuns (pentru TeIubesccc):

Asa si asa...depinde.

| xxxLoveGamesxxx a răspuns:

Salut, si eu mi-am cumparat nu de mult timp un Yorki insa nu pot sa-ti spun multe fiindca inca nu am reusit sa-l dresez. Al meu e foarte jucaus, e in perioada in care ii cresc dinti si ii place mult sa roada big grin.Am primit de la cine l-am cumparat instructiuni prcum: sa-i fac baie o data la 2 saptamani (dupa ce creste mai mare au spus sa-i fac de fiecare data cand e nevoie), sa nu-i schimb mancare pana la 5 luni, sa-l bat de fiecare data cand isi face nevoile unde nu trebuie. si cam asta ar fi tot ce trebuie sa stii. Daca vrei sa stii ceva anume, intreaba si voi incerca sa-ti raspund