| xxOreos136xx a întrebat:

Scuze ca am ales categoria asta, dar stiu ca este cea mai vizitata am si eu o intrebare :
La ce varsta poate o catelusa sa se imperecheze pentru a face puii? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| IloveME a răspuns:

Dupa ce-i vine menstra!
In jur de un an, doi!

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Varsta optima intre 2 si 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa 9 luni.

| Haney a răspuns:

Incepand cu 1 an. daca se imperecheaza prea devreme sa-r putea sa aiba ceva probleme cand va naste.

| alexandru2013sergiu a răspuns:

Iti sugerez ca sa o dai de la 2 ani, e mai sigur, dupa a doua menstruatie, la catele le vine odata pe 6 luni, si pentru sanatatea si binele catelusei tale eu zic si iti sugerez sa o dai de la 2 ani.
Sunt crescator de caini si de cai deci stiu ce zic!
Succes!