| joaxenul a întrebat:

Heii TPU am un catel metis pe care il iubesc enorm si vreau sa il fac fericit imi puteti da idei de activitati pe care la pot practica cu el si idei de cum as putea sa il rasfat?

Răspuns Câştigător
| 1DeadMemories a răspuns:

In primul rand joaca-te cu el cu mingea, o jucarie, asta il face foarte fericit.Iesi cu el la plimbare si alearga-l, arunca-i bete sau minge. Poti incerca si cateva scheme de dresaj. Rasfata-l cu bete sau biscuiti speciali cumparati de la pet shop, in nici un caz nu-i da dulciuri.

Bafta!

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Nu trebuie rasfatat ca nu mai asculta pe urma.Joaca-te cu el, fugareste-l, cu mingea, cu o carpa, te acsunzi si-l strigi...

| CristiMC a răspuns:

Iai mancare de caini bobite acana si niste plimbari in matura acuma depinde cum e catelu

| StefanRadu5846825 a răspuns:

Salut! Joaca-te cu el cu mingea sau cu un os de plastic. Poti sa il dresezi sa iti aduca osul si tu sa ii dai oase dinacelea de la pet shop pentru dantura la 50 de bani bucata! Atunci el o sa iti aduca mingea pentru acea recompensa! Bafta! Funda?