| Fetitadragutza a întrebat:

Heii >: Am o intrebare pentru. voi. >:

In curand implinesc 13 ani... si ma gandeam cum sa imi organizez ziua Nu prea am idei si speram ca voi sa ma ajutati...

Vreau sa stiu :

1. Ce meniu [ sa zic asa as putea avea ]...

2.Ce "activitati" am putea face...

3.Muzica...

...Chestii din astea de petreceri...

Idei?! >:

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Smerix a răspuns:

Bunaaabig grin
1.La majoritatea zilelor de nastere se comanda pizza.
2.Ati putea juca "Adevar sau provocare"cu sticla,"Flori, fete sau baieti","Portocalele","La cati metri te-ai inecat":''>,"Telefonu fara fir","Telefonu american".
3.Muzica ritmica, hituri la ora actuala, muzica pe care sa poti dansa...
Cam atat. Sper sa va distratismug
P.S.:La multi ani, pentru atuncihappy Funda?

| Fetitadragutza explică (pentru Smerix):

O intrebare :
- Cum se joaca " Portocalele " si " La cati metri te`ai inecat "?!?

2 răspunsuri:
| Smerix a răspuns:

Portocalele:Numarul ideal de jucatori pentru Portocalele este undeva intre 5 si 30. Jucatorii sunt asezati in pe jossau in jurul unei mese. Exista un sef de joc ( unul dintre participanti). Incepand de la unul dintre jucatori, fiecare copil primeste cate un numar incepand cu 1. Fiecare jucator trebuie sa retina numarul sau.

Dupa ce numerele au fost distribuite incepe jocul propriu-zis. Seful de joc incepe prin a spune: "As manca... X portocale", unde X este un numar ales la intamplare dintre cele distribuite jucatorilor. Jucatorul cu numarul X trebuie apoi sa raspunda cat mai repede spunand: "De ce X si nu Y?" unde Y este un alt numar aleator de jucator ramas in joc, care nu trebuie sa il preceada sau succeada pe X. Daca jucatorul cu numarul X raspunde cu intarziere sau se incurca in numirea unui alt jucator, acesta iese din joc si procedura se repeta de la inceput, prin seful de joc. Daca nu, jucatorul Y trebuie sa numeasca un alt jucator Z si asa mai departe pana cand cineva se incurca.La sf.o sa ramana doi(de ex. X si Y). Seful o sa zica "As manca x portocale" X:"De ce X si nu Y" Y:"De ce Y si nu X" si pana la urma o sa se incurce unul din ei.
La cati metri te-ai inecat:Este un joc pentru fete si baieti. Unul dintre copii (fata sau baiat ) va fi Popa, cel care pune intrebari, iar altul se va aseza pe vine (cu genunchii indoiti) sau cu ochii inchisi.
Popa o sa intrebe:
1. La cati metri te-ai inecat? La atatia?(si face semne aratand numere cu degetele pana cand jucatorul o sa zica "Da".)
2.2. Cine te-a salvat? Popa arata spre ceilalti copii (daca cel care sta pe vine este baiat, atunci Popa va arata spre o fata, daca nu, invers, pana jucatorul zice "Da, pers.respectiva m-a salvat".
3. Unde te-a salvat? Si arata diferite parti ale fetei, pana cand jucatorul zice"Da, acolo"
La final jucatorul deschide ochii si popa zice:"angrycel carel-a salvat) trebuie sa te sarute de Y ori(y=nr de metri la care te-ai inecat) pe... buze/obraz/frunte etc...(adica unde te-a salvat"
Sper ca ai intelestongue