| MinniePearl a întrebat:

Hello! Cunosc pe cineva care are un pui de golden retrevier cel putin asa a crezut pana luni, cand se duce la veterinar si ii zice ca este metis. S-a suparat foarte tare si acum este cam dezamagita deoarece vroia un catel sa nu se faca foarte mare si sa nu arate ca un caine de pe strada
Are cineva metis de golden retrevier? Se face mare? Arata ca un caine de pe strada? Chiar nu vreau sa se simta asa rau doar din cauza asta! FUNDA

Răspuns Câştigător
| Gagaloo a răspuns:

In primul rand golden retrieverii sunt cainii de talie medie - mare. In al doilea rand nu conteaza cum arata cainele...Eu una am un metis de labrador, are aproximativ 24 kg(talie medie) si nimeni nu ne ocoleste cand mergem in parc doar pentru. ca ea nu e de rasa.
Pt. mine nu conteaza rasa, conteaza ca am un caine iubitor si ascultator; sper sa gandeasca si ea la fel...

3 răspunsuri:
| pyma a răspuns:

Da, aparențele sunt totul, chiar mă doare sufletul pentru ea!
În altă ordine de idei, cumva a cumpărat cățelul și-i pare rău de banii dați și că nu dă bine când iese cu el la plimbare și arată, vezi doamne, ca un câine maidanez?!?!?! Si tu vrei să o consolezi? Iar noi să o compătimim?

| pyma a răspuns:

Pfff, m-am uitat puțin pe profilul tău, ești o copilă, o spun în sensul bun al cuvântului.
Spune-i prietene-i tale să fie fericită, indiferent cum arată cățelul ei, ea are acum un prieten pe viață, care o va iubi indiferent de cum arată ea, pentru că spre deosebire de oameni, animalele nu iubesc în funcție de cum arăți, câți bani ai, cât de populară ești ș.a.m.d. Spune-i că e norocoasă.

| CosmicKarma a răspuns:

Cat de prost poate fi un om care a luat un Golden crezand ca nu se face mare? Goldenii sunt cel putin de talie mijlocie, orice proasta putea sa se uite pe internet dupa asta...