| PixaGixa a întrebat:

problema mea este ceva mai complicata sad
sa va povestesc...Acum o luna jumate mi-am luat un catel din piata, de la o batranca, este un metis dintre bichon si pichinez si o ador! o cheama Layla si este o rasfatata

ei bine, problema este ca are crize! daca la inceput numarul de grize pe zi era de 2 sau 3, acum este de minim 10

cum se manifesta o criza de'a ei? ei bine, incepe sa latre ca nebuna sa maraie cand incerc sa ma apropii de ea si sa fuga ca bezmetica prin toata caza, vreau sa spun ca latra foarte tare, tata de tare incat se aude pe toata strada, vecinii deja nu o mai suporta si pe bun adreptatecrying

o iubesc enorm si nu vreau sa o dau dar daca continua asa nu am alta solutie, deoarece nici eu nu mai sport latratul ei excesiv si am o durere de cap ingrozitoare, cu pot sa o fac sa taca, sa se comporte normal?

vreau sa spun ca dupa ce face criza (dureza in jur de 20 minute) adoarme pentru o ora sau 2, am crezut ca face asa deoarece vroia afara insa nu! ba chiar nici nu vroia sa mearga, se pune in fund si latra ca nebuna, ceva sfaturi va rog mult?big grin

dau funda+vot

Răspuns Câştigător
| LoveNiki a răspuns:

Ce sa zic si eu am un pechinez dar nu face asa ceva big grin
Cati ani/luni are?
Daca face,,crize" o certi si o pedepsesti (nu o bagi in seama).
Daca te asculta cand ii zici,,Nu e voi" sau,, Taci" o mangai, o feliciti, ii dai papa bun etc
Sper sa te fi ajutat
Fundita?

2 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Stiu si eu, duo la veterinar
sper sa se insanatoseasca
bafta

| PixaGixa explică:

Mda.am duso la veterinar si nu are nimicbig grin

@Love, a mea este metis de pichinez cu bichon si are 3 luni...si o prietena de'a mea a spus ca imi face crize numai mie deoarece stie ca eu sunt o persoana mai vulcanica insa nu prea astiu ce sa cred