| ligiligi a întrebat:

Heloo! Cum adorm pisica laughing? Vreau sa o culc cu mine in pat(nu, nu sunt nebuna laughing ) si cand vreau sa o bag in pat se joaca cu mine si fuge prin camera numa sa nu doarma nu vrea.De cand era micut l-am invatat in cosuletul lui dar acum vreau sa il culc cu mine.Sugestii? Va rog
Funda!

13 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat poate sa se joace? adoarme el odata

| ligiligi explică (pentru suntserios):

Asa am crezut si eu.E super energic.Nu adoarme poate doar dupa 2-3 ore de joaca in continuuu

| OoBunnyoO a răspuns:

Cum sa legi pisica? Daca este inca pui, nu ai cum sa il faci sa doarma pe moment. Asa cum nici tu nu poti adormi la comanda cuiva. Pisicile nu sunt caini, sunt mult mai independente. O sa ajunga sa doarma cu tine cand va creste si se va linisti si daca o sa te vada pe tine ca stapana lui o sa vina el singur sa doarma, daca este pui nu o sa te bage in seama. Incearca sa te joci cu el mai mult pe timpul zilei sa il obosesti si spre seara cand te bagi in pat sa ai grija sa fie si el obosit. Oricum nu incerca sa il fortezi, cu cat il fortezi mai mult cu atat il vei indeparta mai mult de tine.

| ligiligi explică (pentru OoBunnyoO):

Nu il leg laughing, nu sunt nebuna. ziceam asa in gluma!
Asta nu prea e obosit niciodata.e un energic laughing.
E angora turceasca si parca e putin mai agresiv, te musca mai tare cand se joaca cu tine.E cel din poza mea happy

| Yssy12 a răspuns (pentru ligiligi):

Nici a meu nu doarme nici mort! Azi mi-a facut mana sange! Ti-am raspuns inainte merge acea chestie...mai rar rolling on the floor.

| ligiligi explică (pentru Yssy12):

laughing Nu esti singura care pateste asta laughing. Cred ca nu exista nico rezolvare.Cand o sa fie mai mari laughing

| Yssy12 a răspuns (pentru ligiligi):

Acum dupa ce s-a jucat 3 ore, nu vrea sa doarma tot joaca vrea, dar... Poti sa te joci cu el pana adoarme si mangaie-l pe burtica chiar dacate zgarie va adormi langa tine, doar esti mamica happy. Al meu din contra numai in brate doarme! Bafta!

| ligiligi explică (pentru Yssy12):

Nu e asa, de la un momentdat se face asa nebun laughing si nu il mai poti jmblanzi.

| ligiligi explică:

laughing pai tu nu sti ce face asta! iti spun eu:ZGARIETURI

| Yssy12 a răspuns:

Mangai-o sub barbie sau joaca-te cu ea pana adoarme, motanelul meu doarme unde ii e cheful happy.

| ligiligi explică (pentru Yssy12):

Nu ii place la barbie, de obicei cele care au purici si nu se pot scarpina acolo le place. Daca incep sa ma joc cu el devine " nebun" laughing.

| alinamoise66 a răspuns:

Pai ar trebui sa al mangaii si sa vorbestii cu el. FUNDITA?

| gabi8870 a răspuns:

Mangaio pana adoarme asa am facut si a mers