| alisaaa a întrebat:

HELP! Buna, de curand ai mei au gasit un pui de sticlete cazut dintr-un copac cel mai probabil. L-au pus la loc pe o creanga dar nu a venit nicio pasare la el. Zona fiind foarte frecventata de pisici, mi-a fost mila sa il las peste seara si l-am luat acasa.Cu ce as putea sa il hranesc? De cate ori pe zi, si cum imi dau seama cata mancare trebuie sa ii dau? Tin sa mentionez ca e putin maricel...adica are pene, atat ca nu poate zbura...

2 răspunsuri:
| Bogdan2111s a răspuns:

Hraneste-l cu seminte de floarea soarelui, mai, ovaz, rapita, mancare pentru canari!
Oricum semintele de floarea soarelui sint foarte bune si utile!
Semintele sa nu fie prajite si nici saratewinking.