| JammyBrooks a întrebat:

Help me!
am o iepuroaica olandeza si de 5 minute a lovit-o din greseala un verisor cu usa la cusca peste botic si a inceput sa-i curga sange, nu tare dar e rosie pe la gura pe blanita de la gura. Ce pot sa-i fac? o sa pateasca ceva? repede! dau funda si vot

9 răspunsuri:
| JammyBrooks explică:

Nu o pot atinge e foarte foarte agresiva pentru ca a fatat si i-au murit toti puii 8 din 8 si acum cum o mai si doare nici usa la cusca nu o mai pot deschide. daca o stropesc cu apa rece? cu un pulverizant?

| JammyBrooks explică:

Nu tin iepuri pentru sacrificare.

| JammyBrooks explică:

Va multumesc pentru de raspunsuri, am fost la veteinar si a spus ca ii s-a spart cu ajutorul dintilor putin buza din cautza loviturii.A sters-o cu ceva verde care mirosea a mere apoi a pus-o inapoi in cutia de transport.nu mai are nimic e vioaie si mananca.

| Shuka a răspuns:

Sa nu dai cu spirt in niciun caz! Roaga pe cineva sa te ajute si sterge-o la bot, iar apoi aplica o alifie. Daca curge mult sange inseamna ca i-a cauzat leziuni la nas si nu e bine, mai bine mergi la doctor cu ea! Succes!

| ligiligi a răspuns:

Buna! Daca ii curge doar putin sange si spui ca e agresiva las-o sa se linisteasca. Apoi vezi cum parcurge. Daca ii curge in continuoare trebuie sa o duci la veterinar.Succes!

| Alexandro9050 a răspuns:

Mai bine e sa o jupoi de piele si sa o frigi

| mamasiita a răspuns:

Incearca (cu ajutorul cuiva)SA ii dai la botin cu niste alifie.cea mai buna e aceea de galbenele sau poti sa ii dai cu putin de spirt ca sa nu se infecteze(cu ajutorul unui pulverizant bineinteles)dar ai grija la ochisori
succes
funda?

| Ctmfresh28 a răspuns:

Ai grila sa nu te sgarie si inmoaie un prosop in apa rece si stergeo usor pana nu mai are sange daca imi mai curge putin repeti, dar da curge mult se incurca treaba.

Funda?

| Tadeus21 a răspuns:

Ii va trece.