| IAmTheDesteny a întrebat:

m-am epilat cu lama pe picioare si mi-am prins din greseala un semn de mama. a inceput sa curga sange si de 15 minute sangele nu inceteaza sa curca. Cum pot sa il opresc? va rog ajuta-ti-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tine apasat cu degetul o compresa pana cand da semne ca s-ar opri

| LORYLoreley a răspuns:

Poti sa-l opresti prin mai multe metode mai intai il tamponezi cu un servetel foarte uscat si curat sau o carpita ti acolo cateva minute dupa aia iei vata si o uzi cu spirt. O pui pe un bandaj si infasori picioru lasi acolo 15 min. si dai cu sapun dupa care crema de galbenele mie asa imi facea bunica mai intai dezinfectezi rana dupa aia o linistesti.
Sper sa te ajute si ai incredere ca nu are ce sa-ti faca rau chiear daca nu functioneaza.
Funda?

| AlwaysMore a răspuns:

Pune un plasture.