| JammyBrooks a întrebat:

Hey all!
Unde pot gasi acum soareci de camp?
Pot trai acestia in captivitate?
Unde pot vedea un pars de alun?
Poate trai in captivitate?
Dau funda si vot!

3 răspunsuri:
| JammyBrooks explică:

Pai si eu am si hamster si porcusor de guineea dar eram curioasahappy

| DeejayAndr3y a răspuns:

Pai Soarecii de camp sunt foarte periculosi. Daca te musca se infecteaza si poate ajunge chiar sa iti taie piciorul/mana.

Eu iti zic sa iti iei De la PetsShop un hamster.Sunt foarte frumosi, draguti si inovensivi.

Am si eu 2 hamsteri.happy

Funda?big grin

| M3taX a răspuns:

Soarecii de camp pot fii gasiti, evindent, pe camp si nu pot traii in captivitate mult timp.

Este răspândit mai mult în partea centrală şi sud-estică a Europei. La noi trăieşte mai ales în tufişuri de alun din silvostepă până deasupra zonei bradului si nu poate traii in captivitate.