| ღჩօოჩօղყƙღ a întrebat:

Daca am iepuri de camp cate sanse au sa traiasca in captivitate?

Răspuns Câştigător
| i86e2 a răspuns:

Am avut eu un pui mic de iepure de camp si a crescut bine, sanatos, i-am dat lapte degresat cu pipeta. In cele din urma, taica-miu i-a dat drumul pe camp, nu s-a indurat sa-l faca friptura, era tare simpatic.

6 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Da asta nu inseamna ca si al tau va trai bine sanatos daca nu te ingrijesti de el.
Trebuie sa-i oferi libertate...si un mediu asemanator ca in natura unde traieste el.Adika mancare de calitate,fructe,legume,Un loc mai mare cu rumegus sau un adapost si bineinteles sa-i dai drumu des ori prin casa, prin balcon unde poti.

| Petrica44 a răspuns:

Din pacate n-au nicio sansasad! Vor muri in scurt timp.sad

Răspuns utilizator avertizat
| andrei41 a răspuns:

Daca vrei sa iti iei un iepure de camp ia-ti dar ai grija ca nu sunt ca cei de casa sa pot sta in spatiu ingus ei au nevvoie de spatiu..Si da vor trai daca le dai de mancare de baut si un cotet mare! Asa ca bafta.winking

| BOGDANU98 a răspuns:

Din cate stiu eu nu prea are sanse dace este adult dar daca este pui ar avea cateva sanse