| Hsbdnx a întrebat:

Hey, am o mica mare problema, azi cand treceam pe langa niste tomberoane din spatele blocului meu, am auzit un miorlait firav, cand m-am apropiat era o pisicuta mica de maxim 1 saptamana, mi-a parut foarte rau de ea deoarece ar fi murit acolo in frig, de abia stia sa mearga asa ca am luat-o acasa si am hranit-o urmand sa ma gandesc ce sa fac cu ea. Am hranit-o dar partea proasta e ca eu nu o pot pastra deoarece am un caine foarte curios si o poate omori asa ca nu risc, o hranii si apoi ii amenajai o cutiuta in care pusei o haina veche si calduroasa si ii pusei 2 capace mai inalte, unul cu apa si unul cu lapte ca sa aiba mancare peste noapte ( mananca singura ) si o pusei la usa, e ff bine si nu face galagie dar tatal meu nu e de acord sa o tinem la usa pentru ca vecinii nostri spun ca aducem pisici in bloc si ca umplem blocul de pisici. Asa ca o luai si o dusei in fata blocului, dupa usa de la intrare in bloc, acolo e un fel de incapere, sunt 3 pereti si al patrulea perete e usa si are si inca un perete care e un fel de tavan si o bagai acolo, sper sa nu ii fie prea frig la noapte.
MA PUTETI AJUTA CU UN SFAT, CE AS PUTEA SA FAC CU ACEA PISICUTA MICA SI NEAJUTORATA? P.S. pisicuta are o problema la un ochi, il are lipit si nu il deschide

1 răspuns:
| Thegurl a răspuns:

Buna! Daca nu vrei sa o pastrezi cel mai usor ar fi sa iti intrebi prietenii, colegii si cunostintele daca vor sa adopte pisicuta.