| qLoveSmileღ a întrebat:

Hey. am o pisicuta de 3 luni... cand o sa trebuiasca sa ma duc cu ea la cabinet veterinar? si la ce varsta e normal sa ii iau un,, partener" laughing ca am auzit ca unele pisici, incep sa miaune mai tot timpul daca n-au partener. dau fundita.

6 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Pisicuta ta, sa fie sanatoasa. Este bine sa te ducu cat mai repede sa-i faca vaccinul si carte. Dupa un an, va incepe sa ceara motan. Perioada acea, este foarte urata si pentru pisica si pentru tine, deoarece va miuna incontinu. Cred ca cel mai bine este sa o operezi. Daca nu, vei avea in fiecare an o data sau de doua ori, pisicute. Alegerea este a ta. Pa

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pe la vreo 7-8 luni e de preferat cu partenerulhappyda, chiar incepe sa miaune si se tot freaca de tinelaughing
Dar cu dusul la veterinar nu sunt sigura...mai intereseaza-tehappy

| jus7ashadow a răspuns:

Pei e bine sa te duci cu ea acum nu trebuie sa-i faci neaparat carte... o sa iti dea veterinarul niste pastiile sa i le dai de obicei aceste pastile se dau pisicilor cand sunt mici cat despre motan o sa iti dai tu seama cand o sa aiba nevoie dar ar fi bine sa o inveti de mica cu pisicile in cazul in care pisica a stat numai cu oamenii s-ar putea sa devina agresiva mai tarziu cu alte pisici big grin

| CatalinaC a răspuns:

Pai mama mea este veterinar.este bine sa mergi chiar de acum sa ii faci deparazitarea si vaccinul ca sa fie sanatoasa sa nu faca limbrici big grin mergi la un control cu ea si medicul de acolo o sa iti zica tot ce trebuie. cat despre imperchere mai asteapta mai bine de jumatate de an.mai are de crescut big grin

| CatalinaC a răspuns:

Aa.si am revenit. in ceea ce priveste operatia, eu te-as sfatui sa nu i-o faci pentru ca si eu am vrut sa imi castrez catelusul pe masa de operatie din cauza anesteziei. Oricum ai grija si fa ce crezi ca e mai bine:*

| CatalinaC a răspuns:

Vroiam sa zic : "si a murit din cauza anesteziei". imi cer mii de scuze big grin