| ღLiFeHaSMeAiNgღ a întrebat:

Ce mancare sa ii dau catelului meu? Are sapte luni dar mananca pedigree junior doar atunci cand ii este foarte foame...Cand l-am primit, la trei luni, i-am dat parizer pentru caini si ii placea, dar a spus veterinarul ca nu este sanatos pentru caini parizerul acela si in plus vomita des (cred ca de la parizer, nu stiu sigur)! I-am dat si conserve (junior) pentru caini, dar nu ii place. Ce pot sa ii dau si sa ii placa? (este pechinez)... Dau fundita pentru cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| benny a răspuns:

Incearca sa-l inveti pe orez
http://www.animalutze.com/articole/orez-alimentatie-caine.php

17 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Se scrie pechinez

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică (pentru ombladon):

Nu ma intereseaza! Daca vrei scrii un raspuns, daca nu da-mi pace!

| ombladon a răspuns (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Pai tu nici macar nu stii ce caine ai rolling on the floor ce raspuns mai vrei?

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică (pentru ombladon):

Lasa-ma in pace si nu imi mai scrie nimic! Nu imi pasa de ce scrii atata timp cat nu imi dai un raspuns intr-adevar folositor... Si apropo...stiu ce caine am. Rasa se numeste PECHINEZ!

| ombladon a răspuns (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Pai daca nu iti spuneam eu, acum tot pichinez aveai. rolling on the floor

| Nutemaiholba a răspuns (pentru ombladon):

Tu nu ai ce face decat sa iti bati joc de ea?! nu vezi ca e nedumerita? o ajuticu un raspuns su daca nu nu te mai baga si gata

| ombladon a răspuns (pentru Nutemaiholba):

Da tu alta treaba nu ai?

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică (pentru ombladon):

De fapt stiam ca se scrie PECHINEZ... Oricum stiu ca nu ma crezi asa ca mai bine da-mi pace!

| Чернобыль a răspuns (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

E pechinez? Faptul ca e pechinez ma cam intristeaza, deoarece am avut un caine pechinez de 4 luni si a fugit!straight face
Si eu i-am dat lapte si i-a placut.

| Nutemaiholba a răspuns:

Pai mai intai parizerul chiar nu este sanatos sin in al doilea rand incerca sa ii dai lapte [dar nu mult ca se deranjeaza la burta]

| Tzitzi12 a răspuns:

Pai incearca cu alt gen de mancare, alt gen de granule, in plus ar putea sa incerci si lapte, felii de paine cu lapte... incearca sa il dezobisnuiesti de parizer daca zici ca ii face rau.

| mona a răspuns:

Cand ii va fi foame va manca si conserve, l ai obisnuit cu parizel si de aceia face mofturi la alta mancare

| Valentin333 a răspuns:

Sal eu am un ciobanesc mioritic si ii dau doar crochete junior. Trebuie sa il inveti doar cu un singur fel de mancare. De ex: luni, marti, miercuri crochete joi, vineri orez sambata, duminica oase de vita

| Kristinake a răspuns:

Buna,am si eu un pechinez, are 6 luni,i-am cumparat Royal Canin, ii place foarte mult, si nici nu sunt probleme. Sper ca te-am ajutat.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ explică (pentru Kristinake):

Multumesc pentru raspuns!

| petshop4you a răspuns:

Incearca sa-i alegi o hrana uscata ca alimentatie de baza (de preferat una de calitate, super premiu sau premium, si care sa nu solicite prea mult sistemul digestiv, daca zici ca i-a fost rau de la parizer - poti incerca http://www.petshop4you.ro/orijen-puppy-p-163.html sau http://www.petshop4you.ro/acana-lambapple-18kg-p-330.html ) si in timp, ocazional, sa-i oferi si hrana umeda (conserve).