| Roxiiiii2001 a întrebat:

Hey! Am un yorkshire de 5 luni si i.am gasit purici. M-am dus la veterinar zi i-a pus de doua ori picaturi si i-am luat si zgarda si tot degeaba. Nu stiu ce sa mai fac! Eu ii tot caut si ii omor da nu cred ca asa voi reusi! Ce as putea sa mai fac?

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Fa-i o baie buna cu sampon antiparazitar si da cu ceva in cusca sau unde sta el.

| DenissaRoxana a răspuns:

Am avut si eu problema asta cu pisica mea. Cu toate ca sta in casa tot ii mai gaseam purici. Pana cand am luat solutie Frontline si dupa nu am mai gasit, poti incerca si tu.
Daca nici asa nu merge, cumpara sampon de la petshop.

Răspuns utilizator avertizat
| MirelaNicoleta a răspuns:

Am vazut ca face reclama la Frontline Combo, intereseaza-te cat la ce interval ii poti administra picaturi si cumpara si tu o pipeta cu solutie. Am cautat si eu solutii pentru o prietena in aceeasi situatie dar nu am gasit.

| Elly94sweet a răspuns:

O baie pentru anti purici, pune-i in apa un pic 3 picaturi de otet, stroepste-i blana cu lamaie +apa cu pulverizatorul, da-i sa manance bucatele mici de tot de usturoi (amestecai-le cu ceva mancare)...si catelusa mea a avut purici(a scapat de ei cu zgarda +solutie la nivelul cefei de la veterinar+apa si otet+baita cu sampon)incetul cu incetul si rabdare muuuulta.