| xPikaChux a întrebat:

Hey! Dau funda! happy Pisica mea a vomitat.Prima data a vomitat bucatele de mancare speciala intregi, iar a doua oara voma era mai galbuie.Nu stiu ce sa-i fac.Pare slabita si nu vrea sa bea apa sau sa manance thinking. Ce ar trebui sa ii dau?
P.S: laughing imi pare rau pentru cei care mancau.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Posibil o fi de la caldura... poate ii e rau de la caldura.
Eu zic sa nu o fortezi sa manance.
Si daca continua sa ii fie rau cel mai bine o duci la un veterinar. straight face

| pietrean a răspuns:

NU ASTEPTA,LA MEDICUL VETERINAR IMEDIAT! Nu forta pisica sa manance, tine-o intr-un loc linistit si n-o stresa. Daca nu bea nici apa poate sa se deshidrateze si este periculos.
Si inca ceva:nimeni nu ti-a spus, ca pentru digestie, pisica mananca o iarba anume, care se si cheama "iarba pisicii" ce are veleriana.Este si de cumparat, dar poti folosi si grau, pe care il pui la crescut sau acum gasesti aceasta iarba afara(daca pisica ta sta numai in casa), iarba pe care eu o pun intr-o cana cu apa. Pisica mea prefera sa bea pana si apa de la iarba decat sa bea apa curata pe care i-o dau.

| ascovit a răspuns:

In loc sa ne dam noi cu presupusul ca ba o fi de la caldura, ca ba o fi mancat ceva si nu i-a picat bine ( cum se mai intampla), mai bine o duci la medicul veterinar care pe langa ca o sa iti dea un diagnostic corect, o sa iti si spuna ce sa ii dai/cum sa o ingrijesti

| Athée a răspuns:

Ai grija sa nu fii mancat ceva stricat. Poate e doar de la caldura. Daca continua sa verse, du-o la veterimar, sau intreaba la o farmacie speciala.

| 00SweetTweety00 a răspuns:

Hey love struck eu cred, din ce mi-ai povestit, ca a mancat ceva ce nu i-a prins foarte bine...am patit-o si eu cu pisicuta mea, am fost la veterinar si a bagat-o la regim laughing incearca sa ii dai mancare usoara (pernute cu ficatel, batoane de rontait. etc ) si cat mia putine grasimi, ai putea sa iidai si oase sa rontaie dar in nici un caz cele de la peste love struck Daca in 3-4 zile nu isi revine consulta un veteinar ...si apropo trebuie neaparat sa manance, daca nu vrea forteaz-o love struck
Bafta love struck ♥ sper sa se faca bine puppy dog eyes
te pup love struck

| Mickey98 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi cu ea la veterinar. Si a mea a facut asa si dupa ce a facut un tratament a fost ca si noua laughing.Nu astepta sa vezi daca ii trece, nu stii ce poate avea happy. Funda :d?

| asdderrf a răspuns:

Eu tot am pisici le dau mincare in fiecare zi cumparata speciala dar o data pisica mea tot a vomitat doar ca eu am 2 pisici si una din ele e baiat iar alta fata asa ca fata era imbolnavita..si am dus-o la veterinar a sppusca e slabita si ca trebuia mai inainte sa o ducem la spital...iti recoman sa o ducu la veterenariewinking

| Linutzzza a răspuns:

Iti Sugerez Sa o Ti In Locuri Mai Raacoroase Caldura o Afecteaza Si Daca Continua Tot Asa Mai Bine O Duci La Veterinarwinking El o Sa Iti Zica Ce Sa Ii Dai Pentru a Se Simti Mai Bine :]