| carmen11 a întrebat:

Hey, de ceva vreme nu am liniste. Ma tot gandesc la ceva. De cand mi-a murit cainele, am vrut sa-mi iau altul. (tot labrador) dar parintii mei mi-au spus sa ma gandesc la alt fel de animal (pentru ca mai am un caine). Eu m-am gandit la un gerbil. E micut, nu consuma multa hrana si spatiu si asa celalalt caine nu ar fi gelos. Acum ce credeti ca ar fi mai potrivit? Un caine sau un gerbil?
P.S. Am posibilitati de a tine un caine dar nu am atata timp pentru inca unul.

Răspuns Câştigător
| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Ia un alt caine e foarte bine sa mai ai un alt caine celalalt nu are cum sa fie gelos caini nu gandesc asa dar nici nu e bine sa oferi atentie numai unuia.Inca un caine e foarte bine pentru ca nu o sa se plictiseasca niciodata iar caini cand se plictisesc au obiceiul sa distruga chesti si it sugerez sa iei un caine de sex opus dar tot aceeasi rasa si daca fac pui priveste partea buna pana cand trebuie alapteaza mama si dupa aia ai vinzi si faci bani mai ales ca acoperi cheltuielile cu mancarea in plus si mai raman si destui bani sau daca nici asa nu merge dupa prima sarcina sterilizezi femela in caz ca ai un mascul acum de aia zic sa iei o femela sa nu se bata dar cum vrei.Un gerbil moare repede nu vei avea atata companie si daca stai sa te gandesti cu cheltuieli si castiguri cainele e mai bun.
Deci gasesteti linistea eu zic caine

5 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Tot un labrador.

| LaChatte a răspuns:

Ar fi o idee perfecta. un animalut mic si dragalas...

| 1234dany5 a răspuns:

Cainii labradori sunt foarte frumosi, destepti si draguti eu zic sa iti cumperi unul buneinteles daca vrei (pacat ca ti-a murit imi pare rausad ) dar si un gerbil ar fi bun depinde ce iti place mai mult. Dar daca zici ca mai ai unul ( un caine ) atunci poate ca ar fi mai bine sa-ti cumperi un gerbil (hamster)!winking

| SweetAngel2014 a răspuns:

Pai.daca ai iti iei inca un caine, celalalt nu o sa fie gelos si asa nu o sa trebuiasca sa te oci tot timpul cu ei..Se joaca intre ei, si cand ai timp te oci cu amandoi. Daca iti iei gerbil, crede-ma, am avut un hamster si a murit a 2-a zi..Deci nu stiu, optez pentru caine

| Remus_Sunt_1994 a răspuns:

WOW nu stiu, pare cam ciudat un hamster dar eu as alege un papagal