| carmen11 a întrebat:

Deci.
Eu am avut un labrador care a murit pentru ca a intrat in contact cu primul meu caine inainte de vaccinul de la 2 luni. Acum intrebarea este: La cat timp dupa vaccin cainele poate intra in contact cu alti caini? Multumesc!winking

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Dupa ce termina toate vaccinarile+inca o saptamana.Dar microbul poate sa-l ia si din curte-de exemplu- nu numai daca vine in contact.

| Okkultist a răspuns:

Nu ma pricep la veterinari. Dar sper sa raspunda cineva, adaug un raspuns sa te poata ajuta cineva ce pot zice. Ador labradori, imi pare rau sad Cutul sarman. Parerea mea ca peste o saptamana dar acum nu te lua dupa parerea mea, nu ma pricep la partea animala. Un veterinar stie si la om dar un doctor nu are habar de animale deloc, inconvenientul sortii laughing Ce sa zic, mergi la un veterinar si intreaba-l el iti va zice exact happy xD sigur ai o farmacie veterinara ceva pe acilo happy

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna.
Trebuie sa termine toata schema de vaccinuri, apoi il poti scoate afara. In aceasta perioada (pana nu termina vaccinurile) nu are voie afara, poate a trecut prin curte vreo pisica sau alt animal bolnav.