| PerasiPeru7 a întrebat:

Hey! Perusul meu are diaree! Ce sa-i dau?

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Contează și ce a mâncat, daca i-ai dat un anumit fruct, sau poate a mâncat în exces legume sau fructe. La fel, apa, daca ii pui de la robinet, e posibil sa îi afecteze stomacelul. Încearcă să îi dai albus de ou fiert, până ajungi la veterinar. Ai grija de micuț.

5 răspunsuri:
| Pandicornita a răspuns:

Patrunjelul chiar ajuta funda?

| PerasiPeru7 explică (pentru LaraClarice):

Nu i-am dat nimic! Il am de o luna si de atunci are diaree!

| PerasiPeru7 explică (pentru Pandicornita):

Multumesc pentru raspuns! Chiar o sa incerc!

| LaraClarice a răspuns (pentru PerasiPeru7):

Nu e normal sa îl lași în starea asta de o luna. Poate muri oricand, diareea deshidratează și elimină substanțele nutritive din corp. Mergi cu el la doctor, de urgență!

| LaraClarice a răspuns (pentru PerasiPeru7):

Are diaree de o luna și tu vrei sa ii dai patrunjel, stai și cauți soluții pe net?! Serios?
Du-te cu el la doctor!