| Edwards113 a întrebat:

Acum 9 zile pe 21 iulie 2013 am cumparat un perus albastru si foarte dragalas.din cate am citit pe internet,este destul de greu sa te apropii de un perus, mai ales daca nu este pui.Dar acest perus m-a surprins placut deoarece din prima ora dupa ce l-am adus acasa m-a lasatsa il mangai si s-a urcat si pe degetul meu.Intrebarea mea este daca acest lucru este un semn bun in relatia mea cu el happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo! eu cred ca e un lucru bun din vedere ca el nu s-a speriat sau s-a ferit de tine, probabil a incercat si el sa te cunoasca mai bine happy, bafta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este un lucru foarte bun. Este bland si prietenos. Am si eu 2 perusi, cu care m-am cam "luptat" pana i-am dresat, insa in final, am reusit.
Daca o sa te joci mereu cu el, ii acorzi atentia necesara, relatia va fi foarte buna. Perusii au nevoie permanent de atentie!happy Arata-i multa iubire si ofera-i protectie, pentru ca el trebuie sa se simta in siguranta in preajma ta.

| Lily8 a răspuns:

E Foarte BINE! Am avut un papagal micul alexandru timp de 11 ani dar l am luat destul de mare si nu m a lasat sa il ating. Doar el venea la mine, ne jucam dar fara sa il ating. FELICITARI!
Un sfat: Ai rabdare cu el.