| soricori a întrebat:

Sal TPU azi am mai cumparat un perus pe culoarea mov un fel de albastru inchis cand i-am dat drumul in cusca s-a batut cu baiatul de la fata, ca eu chiar de asta il luasem ca sa faca oua sa se certe baieti de la ea, el e mai batranior e mai cuminte mai linistitor dar ei sunt niste galagiosi nu se sperie aproape deloc am bagat degetul in cusca i l-am pus la piept dar nu a urcat, si atunci l-am pus la bara aia pe care stau ei, i-am ridicat un piciorus si l-a pus pe deget dar celalalt nu si s-a speriat cum sa fac sa nu se mai sperie?

2 răspunsuri:
| Anestezia a răspuns:

1.Buna
2=Pai sa spunem ca e normal ca daca l-ai cumparat azi sa se bata ...peste 2-3 zile se vor pupaaaa in continuu si oricum le trebuie cusca pentyru a face oua si se spune ca le mai trebuie un mascul pentru a fii gelos.si GeorgYBosS=Greu de crezut ca perusii tai au facut atatea oua -Ei fac maxim 5... Puuuup:*

| GeorgyDeea a răspuns:

Numai daca ii cumperi perusului care l-ai cumparat acum o fata si o sa ai 2 cupluri de papagali...sa nu iti doresti oua
eu am avut papagali cu oua si mi-au facut in jur de 10-15 pui...e greu sa ii creasca perusi...